Month: January 2024

4 Results / Page 1 of 1

Background

Музички вести

„Љубов, солзи и разделби“ – Мими Јовановска ја промовираше „Мајка“, посветена на сите разделени родители и деца

„Не жали ме , мајко не жали ме, тоа што одам од тебе. Солзиве што капат по мене, знаат што се ќе помине. Далеку си ти од мене, но ќе дојде ден да не собереш…“ Ова е мал дел од зборовите искажани во најновата песна „Мајка“ испеана од Мими Јовановска, а кои при секое слушање предизвикуваат солзи. Песната е преемотивна балада, која Мими ја донесе совршено, каков што е и […]

todayJanuary 31, 2024 347 2

Музички вести

На 43. роденден на Тоше, објавена нова негова песна

“Кажу да време, време лечи све, ал шта ми врeди вечност  без тебе”…се стиховите од рефренот на последната отпеана песна од нашата единствена и најголема македонска музичка ѕвезда Тоше Проески. "Kажу да време лечи све" е насловот на песната која се чинеше дека можеби никогаш нема  да го здогледа светлото на денот. Но со помош на новата АИ технологија е изваден вокалот и пијаното за од демо да се направи […]

todayJanuary 25, 2024 1126

Музички вести

Почнува продажбата на билети за 27-та Златна бубамара на популарноста

Денеска, точно на пладне, ќе бидат пуштени во продажба билетите за најновото издание на Златна бубамара на популарноста, убедливо најпопуларната манифестација кај нас, која оваа година ќе се одржи на 22 февруари во арената „Борис Трајковски“. Под мотото „Кој чека ќе дочека“, омилената манифестација ќе направи се што ветила во рамки на својот 27-ми мандат - сатирично ќе ја раскаже изминатата година и ќе ги донесе на иста сцена најпознатите […]

todayJanuary 24, 2024 263 3

Музички вести

Драган Мијалковски, Дани и Силви Бенд беа гости во Радио Бубамара

Пред новогодишните празници, во студиото на Радио Бубамара беше мошне весело и раздвижено. Имавме прекрасни гости: легендата на македонската музика Драган Мијалковски, една од најдобрите пејачки во земјава Дани Димитровска и популарното дуо Силви Бенд. Секој со своите приказни, нашите гости го привлекоа вниманието на слушателите и дополнително ги разубавија празниците.

todayJanuary 3, 2024 207 10

0%