Month: December 2023

3 Results / Page 1 of 1

Background

Музички вести

Силви бенд ја објави песната „Како во сон“ од новиот истоимен албум

Со промоцијата на композицијата „Како во сон“, дуото Силви бенд деновиве го најави новиот истоимен албум. Песната отскокнува од досега познатиот звук на Силви бенд и има лесна џези димензија, што ја прави особено шармантна. „Како во сон“ е резултат на музичката работилница Мучиќ – Плевнеш. Музиката ја напиша Бобан Мучиќ, братот на Силви, текстот е на Силви Мучиќ Плевнеш, а аранжманот на Влатко Плевнеш. Во изведбата на оваа сентиментална […]

todayDecember 28, 2023 112

Музички вести

Каролина Гочева го објави новиот хит

Каролина Гочева премиерно го објави видео спотот за песната „Дај на сунце“ на нејзиниот YouTube канал, а песната е сега достапна и на сите стриминг платформи. Музиката и текстот на песната се на Дино Мухаремовиќ, аранжманот на Дино Сукало, а спотот е во режија на Миомир Милиќ. Станува збор за нова емотивна балада, за која е снимен спот во црно-бела верзија. https://www.youtube.com/watch?v=MXXHkwmH064 Помалку од еден час откако беше објавен спотот, […]

todayDecember 19, 2023 85

Музички вести

Новиот хит на Александар и Дац за „возот на љубовта“ базиран на вистинска приказна

Откако се појави неделава, новата песна „Воли ме, сакај ме“ на Александар Митевски и Драган Спасов Дац не престанува да се врти на радио-програмите. Заразна во ритамот и романтична во содржината, „Воли ме, сакај ме“ е лансирана во пресрет на новогодишните празници – кога сите наеднаш повторно почнуваме да веруваме во љубов и добрина. https://www.youtube.com/watch?v=rqgcSbZ8ngE „Воли ме, сакај ме“ е базирана на вистинска приказна од 1970-ите години: тогашниот студент Панче […]

todayDecember 15, 2023 202

0%