Музички вести

Драган Мијалковски, Дани и Силви Бенд беа гости во Радио Бубамара

todayJanuary 3, 2024 208

Background
share close

Пред новогодишните празници, во студиото на Радио Бубамара беше мошне весело и раздвижено.

Имавме прекрасни гости: легендата на македонската музика Драган Мијалковски, една од најдобрите пејачки во земјава Дани Димитровска и популарното дуо Силви Бенд.

Секој со своите приказни, нашите гости го привлекоа вниманието на слушателите и дополнително ги разубавија празниците.

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%