Музички вести

Детур лета кон седмиот албум со песната „Као птица лет“

todayMay 28, 2024 11

Background
share close

Хрватската група Детур полека се подготвува за објава на седмиот албум, а на тој тргна со песната „Као птица лет“.

Автор на песната е фронтменот Ненад Боргудан, а наскоро се очекува и спотот чиј режисер ќе биде Радослав Јовановиќ Гонзо. „Као птица лет“ треба да биде летен хит, а зборува за емотивна љубовна приказна со доза на позитива и оптимизам.

Групата Детур ќе има активно лето со концерти во Загреб, Приједор, Подгорица, Дубровник, Хвар итн.

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%