0

Видео-спотови од прошталниот концерт за Аки Рахимовски на Јутуб

Откако групата „Парни ваљак“ летово објави албум од мартовскиот концерт во чест на фронтменот Аки Рахимовски (1955-2022), деновиве на нивниот канал на Јутуб се поставени и видеа од овој незаборавен концерт. Според најавата од „Парни ваљак“, видеата од концертот, насловен „Доволно е да се рече… Аки“, ќе може да се видат и на другите стриминг-платформи. […]

0

„Танец“ со концерт за Славејот од Галичник – Александар Сариевски

Во Македонската Опера и балет се одржа голем концерт насловен како „Славејот од Галичник” на ансамблот Танец и пријателите во чест на 100-годишнината од раѓањето на доајенот на македонската народна песна Александар Сариевски. Во рамките на емотивниот концерт Сузана Спасовска и Влатко Стефановски ја изведоа безвеременската „Зајди зајди”, а покрај нив настапија и бројни звучни […]

0

Симон Трпчевски го собра цело Скопје на „Македонисимо“

Цело Скопје и Македонија се собраа за македонската премиера на албумот „Македонисимо“ на славниот пијанист Симон Трпчевски, пет години по светската премиера во Лудвигсбург, Германија. Оттогаш целиот свет го слушна музичкиот материјал изнедрен од плодната македонска почва – спојот  на македонската народна песна со џез и класична музика, со потпис на композиторот Панде Шахов кој […]
 • Chart track

  1

  Од небо до дно

  Каролина

 • Chart track

  2

  Лео

  Кики

 • Chart track

  3

  You Hate Me

  Ербил Џемовски&Горан Папаз

 • Chart track

  4

  Triple Love for Kaneo

  Тумбао Салса Бенд

 • Chart track

  5

  Заведи ме

  Eye Cue

Цела топ листа


 • Chart track

  1

  U tebe sam zaljubljen

  Zeljko Samardzic

 • Chart track

  2

  Praznik razloga

  Neverne bebe

 • Chart track

  3

  Prava ljubav

  Code 369

 • Chart track

  4

  Za malo nježnosti (Live at Arena)

  Parni valjak

 • Chart track

  5

  Zar je ljubav spala na to?

  Jelena Rozga & Matija Cvek

Цела топ листа 


[There are no radio stations in the database]