0

„Ако умрам, ил загинам“ на новиот албум на Црвена јабука

Новиот студиски албум „Нека нова јутра“ на Црвена јабука конечно е пред фановите. Најавен со насловната песна и спот, овој албум го разбуди медиумскиот интерес на целиот регион. И овој албум, како и дузина претходни на Црвена јабука, е во издание на најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. Автор на повеќето песни е […]

1

Иван Кукиќ, басистот во Триото на Влатко Стефановски, сними соло сингл

Мултиталентираниот Иван Кукиќ го објави своето деби „Балада за една љубов“ Текстописецот и мултиинструменталист, феноменалниот Иван Кукиќ го објави својот деби сингл „Balada o jednoj ljubavi“ („Балада за една љубов“) со кој ја започнува својата соло кариера. Тој е постојан член на триото Влатко Стефановски, каде свири бас гитара, како дел од младата ритам секција […]

0

Загледајте се во „Месечината“ со КОД 369

„Мјесечина“ е вториот сингл на македонскиот бенд CODE 369, издаден на хрватски јазик за Croatia Records. Видеото во продукција на Encore Media Production и Дејан Трајчевски јасно ја пренесува мистичната атмосфера на месечева ноќ. Овој пат, фронтменката на групата Ирена Димовска го испеа „искрениот порив на секое човечко суштество да ги надмине личните и општествените […]
 • Chart track

  1

  Животот е пред мене

  Лара, Ирина и Јован

 • Chart track

  2

  Замижи

  Тамара

 • Chart track

  3

  Ако умрам ил загинам

  Црвена Јабука

 • Chart track

  4

  Упатство за љубов

  Пеперминт

 • Chart track

  5

  Од небо до дно

  Каролина

Цела топ листа


 • Chart track

  1

  Proslo me je

  Aleksandra Radovic

 • Chart track

  2

  Jelenа Rozga

  Samo se ljubit isplati

 • Chart track

  3

  Vjerujem ljudima

  Danijela

 • Chart track

  4

  Ne pitam te ja za nju

  Marija Mirkovic

 • Chart track

  5

  Neka nova jutra

  Crvena jabuka

Цела топ листаSorry, there is nothing for the moment.

 


Current track

Title

Artist