#album

Хрватскиот кантавтор Џибони го најави новиот албум „У по уре“ за крајот на јули месец. -„Станува збор за мини албум, а насловен е „У по уре“ (Во половина час), затоа што кога завршив сфатив дека сè застана во половина час. Содржи пет песни, а сите мои песни се по пет и пол, шест минути, па […]

Легендарниот актер, поет и музичар Раде Шербеџија, сними нов албум насловен „Ne okreći se, sine“, кој ќе биде издаден денес. Тој на социјалните мрежи, синоќа објави: – Драги мои, не одговарав долго време затоа што снимав нов албум. Сакав тоа да биде подарок за моите луѓе за Нова година и ете успеав. Мојот нов албум […]


Current track

Title

Artist