Музички вести

Рок-ѕвездата Лени Кравиц во Охрид!

todayJuly 11, 2024 19

Background
share close

Концертот на една од најголемите и најактуелни ѕвезди на денешницава ќе се одржи на 4 август на стадионот „Билјанини извори“, каде што настапи и пред 16 години.

Летната светска турнеја на Лени Кравиц е една од 10те “must see” концертни турнеи ова лето на светско ниво!

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%