Музички вести

Нина Бадриќ освојува со новата песна „Како си“

todayJuly 9, 2024 19

Background
share close

Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот 52 роденден ја објави новата песна наречена „Како си“ која можете да ја слушате на 105. 2 фм.

„Како си“ е уште една од 12-те песни од новиот албум на Нина со наслов #Onokad

„Албумот е готов, а јас сум многу нестрплива да и ги претставам сите песни на публиката. Песната „Како си“ зборува за тоа колку малку луѓе всушност се грижат за тоа како навистина сме. Живееме во време на отуѓување, а оваа песна е токму за тоа дека срцето ни крвари пред очите на светот, а малкумина застануваат и покажуваат вистинска грижа“, изјави Нина за песната.

Песната е придружена со видео запис:

 

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%