Музички вести

Групата „Меморија“ снима нов албум и подготвува концерт

todayJuly 4, 2024 43

Background
share close

Членовите на култната македонска поп-рок група „Меморија“ го промовираа новиот видеоспот за песната „За тебе“  и ја одржаа првата PRESS конференција по повод големиот солистички концерт закажан за 16 ноември 2024 година во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје .

Исто така, „Меморија“ неодамна најави и нов албум кој треба да излезе пред Нова година, а на кој ќе се најде рок баладата ,,За тебе” и новата обработка во која се испреплетуваат рефрени на четири познати македонски народни песни.

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%