Музички вести

Дуото Дупер имаат нова песна „Со тебе не гледам саат (бејбе)“

todayJuly 4, 2024 51

Background
share close

„Со тебе не гледам саат (бејбе)“ е новата песна на „Дупер“, која излезе вчера (3 јули) на YouTube каналот на групата.

Музиката и аранжманот се на Илчо Нечовски, а текстот го напиша Борис Какуринов.

Песната е снимена и миксана во студиото „ХХЛ“ на Дејан Момировски. За песната е снимен и спот во режија на Трифун Ситниковски.

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%