Музички вести

Концерт „Најдоброто од Копров” со специјални гости на Скопско лето

todayJuly 3, 2024 49

Background
share close

Концертот  „Најдоброто од Копров “ со Ана Петановска,  ќе се одржи утревечер – 04.07.2024г. (четврток) во 20:30 часот во Националната опера и балет.

Публиката ќе има можност да ужива во најголемите хитови компонирани од Григор Копров како што се Лиду ду, Остани во мене, Не зори зоро, Не допирај ме, Твоите бакнежи на моите бели кошули, Анушка и многу други.

Концертот преставува музичко патување низ долгогодишното творештво на Григор Копров, во изведба на моќниот вокал на Ана Петановска со ексклузивните гости: Владо Јаневски, Наде Талевска, Горан Наумовски и Денис Димоски, а во придружба на камерен оркестар.

Музички продуцент на настанот е Давор Јордановски.

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%