Музички вести

Концерт на неверојатната Grace Jones на 6 јули во Скопје

todayJuly 2, 2024 39

Background
share close

Grace Jones, една од најреволуционерните и најзначајни музички и уметнички појави на светот на сите времиња ќе има концерт во Скопје на 6 јули(сабота) на Стадион на АРМ во организација на „Авалон продукција“.

Grace и нејзинoто tour party, сочинето од 30тина луѓе, пристигнуваат во Скопје во петок, на 5 јули.

Додека останатите заминуваат веднаш после концертот, Grace Jones oстанува во Скопје цели 3 дена, по што ја продолжува својата летна турнеја во Лондон.

На 6 јули ќе бидеме сведоци на сериозен визуелен и музички спектакл, приреден од страна на еден од најголемите “masters of stage” – Grace Jones!

Влезниците се во продажба онлајн на ticketx.mk и во продажната мрежа на ticketx низ Македонија.

 

 

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%