Музички вести

Фрајле со нов сингл го означи почетокот на есента

todaySeptember 27, 2023 54

Background
share close

Популарниот српски женски бенд Фрајле, за почеток на есента го објави својот нов сингл со наслов „Moje duse dusa“.

Песната зборува за љубовта на душите, носи нежност и емотивност, истовремено оставајќи впечаток на светлина и надеж. Бендот е музички попродуктивен од кога било порано, а нивниот препознатлив дух доаѓа во ново руво со посебна сила.

Текстот за песната го напиша Јелена Буча, музиката ја компонираше Невена Буча, а аранжманот и продукцијата ги потпишува Махир Сарихоџиќ. Фрајле летово беа активни на концерти ширум регионот, а нивните фанови наскоро ќе имаат да ја слушнат новата песна и на концертите.

Written by: radiobubamara_editor

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%