Музички вести

Рок-ѕвездата Лени Кравиц во Охрид!

Концертот на една од најголемите и најактуелни ѕвезди на денешницава ќе се одржи на 4 август на стадионот „Билјанини извори“, каде што настапи и пред 16 години. Летната светска турнеја на Лени Кравиц е една од 10те "must see" концертни турнеи ова лето на светско ниво!

todayJuly 11, 2024 43

Музички вести

ПОЛНОЌЕН КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА ВО ОХРИД!

После повеќе од 15 концерти на Каролина низ Македонија во периодот март - мај (меѓу кои и концерт во Охрид), за месец јули е планиран само еден концерт, во Охрид на 27 јули. Концертот на Каролина со нејзините најголеми хитови и најубави песни ќе се одржи на Golden Beach на полноќ. Влезниците по цена од 600 денари ќе бидат во продажба од петок (12 јули) онлајн на ticketx.mk.

todayJuly 10, 2024 56 2

Музички вести

НОКАУТ И БРЕЈК ИМААТ НОВА ПЕСНА И НАЈАВЕН КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

Нокаут во моментов заедно со Дарко Гелев Брејк се актуелни со новата песна насловена Скопје-Барселона. Освен што се актуелни музички, актуелни се и нивните концерти. На 05 јули, Хераклеја во Битола беше сведок на неверојатен музички спектакл, а на 27 јули веќе е најавен и следниот концерт во Антички театар во Охрид. Во октомври минатата година, „Нокаут“ во Скопје го промовираше својот четврти албум „Што бараш ти во мојата песна?“. Билетите за концертот во Охрид се продаваат преку мрежата на […]

todayJuly 10, 2024 91

Музички вести

Националниот џез оркестар најави спектакуларен концерт во Охрид!

Делириум во Сплит, Еуфорија во Шибеник, Националниот џез оркестар и Рамбо го разбудија Вис се само дел од насловите кои ги објавија хрватските медиуми за време на турнејата на Националниот џез оркестар, кој го нарекоа и „најлудиот оркестар на Балканот“. Рекордно продадени концерти, изблици на еуфорија, громогласни аплаузи, бројни осврти и написи во хрватските медиуми ја означија првата официјална интернационална турнеја на Националниот џез оркестар кој настапи со Рамбо Амадеус на три престижни концертни сцени на хрватското приморје. Трите концерти […]

todayJuly 9, 2024 23

Музички вести

Нина Бадриќ освојува со новата песна „Како си“

Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот 52 роденден ја објави новата песна наречена „Како си“ која можете да ја слушате на 105. 2 фм. „Како си“ е уште една од 12-те песни од новиот албум на Нина со наслов #Onokad „Албумот е готов, а јас сум многу нестрплива да и ги претставам сите песни на публиката. Песната „Како си“ зборува за тоа колку малку луѓе всушност се грижат за тоа како навистина сме. Живееме во време на отуѓување, а оваа […]

todayJuly 9, 2024 24


LISTEN ON

0%