„ЏезВез“ со нова медена изведба на „Бело лице љубам јас“

Written by on јуни 13, 2021

ЏезВез, македонски бенд составен од членови кои се ветерани автори, инструменталисти и вокалисти, по врвната обработка на „Каранфило филфило моме“ објавена неодамна, ни ја разгалија душата со нова музичка приказна!🎶🎵

Нивната нова музичка авантура е всушност уште една преработка, овој пат на легендарната песна „Бело лице љубам јас“. 

Да си ја негуваме старата македонска музика затоа што е безвременска!-изјави Никола Мицевски од Џез Вез, а ние да се надеваме дека наскоро ќе уживаме и во други нивни „медени“ изведби.


Current track

Title

Artist