„Јаве или сон“-новата песна на „Ареа“

Written by on јуни 30, 2022

Култните Ареа од вчера со нова песна насловена „Јаве или сон“.

Песната ќе биде дел од новиот албум „Љубов е“, нивни седми по ред албум, а ќе биде промовиран деновиве.

„Јаве или сон“ е пропратена и со видео кое се снимаше кон крајот на мај месец, а режијата му беше доверена на Александар Ристовски. 


Current track

Title

Artist