Шер ја препеа „Фернандо“ за вториот дел на „Мама миа“

Written by on јуни 26, 2018

Шер доби улога во продолжението на култниот мјузикл „Мама миа“,а исто така  даде свој придонес и за саундтракот што ќе пристигне на 13 јули.

Имено, заедно со актерот Енди Гарсија, таа сними своја верзија на еден од популарните хитови на АББА – „Фернандо“, кој воедно е и најавен сингл за саундтракот.
Овој втор дел на „Мама миа“го носи насловот „Мама миа, почнуваме пак“ (Mamma Mia! Here We Go Agаin)

и својот поход низ кино-салите го започнува на 19 јули.

Филмот е во режија на Ол Паркер, кој го напиша и сценариото, а во останатите улоги ќе ги видиме и Пирс Броснан, Колин Фирт, Стелан Скарсгард, Доминик Купер, Енди Гарсија и други.
Во филмот ќе ги слушнеме и хитовите:Waterloo“, „Dancing Queen“, „Thank You For The Music“, „Super Trouper“

и многу други, а еве како звучи „Фернандо“ во изведба на Шер и Енди Гарсија !


Current track

Title

Artist