Четкар го промовираше спотот за „I Remember“!

Written by on јануари 25, 2021

Владимир Четкар го објави видео записот за неговата авторска композиција „I Remember“ која се најде на неговиот втор студиски албум „Heavenly“.

„I Remember“ е песна која евоцира спомени на сите оние животни патешествија кои сме ги доживеале со нашите сакани и кои во нас оставиле длабока трага. Тоа се токму тие спомени кои секојдневно ни помагаат психички да ја пребродиме оваа пандемија и кои ни даваат инспирација и сила да се бориме со сите предизвици кои ги носи животот, вели Владимир Четкар.

Спотот е дело на Борче Димовски од продукцијата „Digital Box“.


Current track

Title

Artist