Честитки! Македонскиот крал на трубата доби ќерка!

Written by on септември 2, 2020

Македонскиот музичар, кралот на трубата Џамбо Агушев, по трет пат стана татко.

Тој среќната вест ја сподели со фановите и пријателите на својот Фејсбук профил.


Current track

Title

Artist