„Хепи енд“ го промовираа своето првенче

Written by on јули 20, 2018

Момците од „Хепи енд“ заедно со двоецот Лазар и Магдалена Цветковски, ја создадоа нивната прва авторска песна, во поп рок фазон, насловена „Кога би била моја“.

Песната беше промовирана заедно со спот, кој го изработи „Фабрика продукција“.

„Хепи енд“ функционираат од 2012 година, а летово конечно го промориваа и своето првенче, но ветувааат дека нема застанат тука,

односно многу наскоро ќе продолжат со нови авторски проекти.


Current track

Title

Artist