„Фрајле“ промовираа нова песна!

Written by on декември 7, 2021

Наташа, Невена и Јелена, прекрасните девојки од бендот „Фрајле“, промовираа денес нова песна на нивниот Youtube канал.

Песната е насловена „Тамбураши“, и е песна во која пејат за љубовта и предавството, но и за новиот живот и надежта.

За музиката и текстот беа задолжени Владимир Узелац и Јелена Буча, а синглот е пропратен и со интересно видео во продукција на Studio VAV.


[There are no radio stations in the database]