Тони Цетински од Австралија ни порачува „Чуду се надам узалуд“!

Written by on октомври 2, 2019

По австралискиот дел на концертната турнеја, Тони Цетински не мирува, туку со својата екипа, испишува нови музички страници.

Имено, станува збор за нов сингл „Чуду се надам узалуд “, за кој текстот го напиша Александра Милутиновиќ, за аранжманот се погрижи Елвис Станиќ, кој воедно е и продуцент.

За песната е снимен и интересен видео запис под режисерската палка на Паоло Џентилини, во кој Цетински вели дека ги споил неговите две страсти – музиката и нуркањето.


Current track

Title

Artist