„Ти“-летен хит на Стефан Лазаров

Written by on јули 22, 2021

Екс ТВ-водителот Стефан Лазаров, а веќе некое време и популарен јутјубер, во неделата на својот Јутјуб канал, ја објави новата песна со наслов „Ти“, за која сними и прекрасна видео приказна.

Зад музиката и текстот на овој летен романтичен хит стои Таско, а во текстот вмешал прсти и самиот Стефан, а за аранжманот беше задолжен Иван Јованов. 

Иако новата песна е објавена само пред неколку дена, веќе брои над 70,000 прегледи.


[There are no radio stations in the database]