Тијана за својот роденден со нов сингл!

Written by on февруари 3, 2021

Пејачката Тијана Дапчевиќ, денес, 3 февруари, го слави својот 45-ти роденден и по тој повод реши да ги почести фановите со нова песна.

„Слепа љубав“ е насловот на новиот сингл.

Автор на музиката е Срѓан Лазиќ, кој заедно со Дејан Ивановиќ  го напишаа и текстот.


Current track

Title

Artist