Тајзи го претстави „Пабло“!

Written by on октомври 15, 2018

Македонскиот пејач Тајзи сними спот за песната “Пабло“.

Спотот се снимаше во Колумбија, а многумина велат дека имал холивудски сцени.

Колумбиски картели ,згодни девојки, аеродроми, сиромашни гета, ретро автомобили, оружје, карактеристичен стајлинг,многу статисти се во видеото на Тајзи.

Режисер на спотот е Даниел Јовески.

Инаку,песната е во негов препознатлив стил и носи моќна порака за иронијата на општеството во кое живееме.


Current track

Title

Artist