Симон Трпчески ја подготвува својата ќерка за Детската Евровизија

Written by on декември 9, 2022

Подготовките за Детската Евровизија се во тек, објави македонскиот реномиран пијанист Симон Трпчески на социјалните мрежи.

Тој објави фотографии на кои е заедно со тимот автори кој стои позади песната која ќе не претставува на Детската Евровизија, а во изведба на ќерката на Трпчески, Лара.

Автор на стиховите е братот на Симон, Јован Трпчески, а на фотографијата е и Лара, како и продуцентот и композитор, Дарко Димитров, во неговото студио.


Current track

Title

Artist