Северина објави уште еден сингл кој ќе се најде на нејзиниот нов албум „Хало“

Written by on јуни 29, 2018

Познатата хрватска пеачка во соработка со познатиот рапер Јала Брат,сними дует со еден од најмладите натпреварувачи на Пинкови sвездички,Љуба Станковиќ.

Станува збор за песната „Туториал“,за која текстот и музиката ги напиша споменатиот рапер,а режијата на спотот е на Петар Пашиќ.

За прв пат во живо новиот сингл„Туториал“, Северина ќе го отпее вечерва на „Фестивал365“ на Јахорина.


Current track

Title

Artist