Рундек и „Екипа“ со нов летен сингл „Пјешчане олује“

Written by on јуни 29, 2018

 Дарко Рундек и неговиот бенд „Екипа“ го објавија новиот сингл „Пјешчане олује“

Синглот всушност преставува оргинална верзија на песната „La Comedie de Sens “, која Рундек ја објави на албумот „Руке“.

Таа претходно беше изведувана во изворна форма за време на концертите со бендот „Екипа“

Рундек и „Екипа“ претходно ги објавија сингловите „Тамни јоргован“, „Црни души“ и „Барабара“.

Инаку,новиот сингл е сниман во Загреб,а музички продуценти се Дарко Рундек и Марио Домазет.

За некои месец дена се очекува и спот за „Пјешчане олује“.


Current track

Title

Artist