По 7 години пауза, Ламбе со нова песна: „На чекор до брегот“

Written by on јули 14, 2022

Ламбе Алабаковски објави нова песна по седум години пауза и со тоа го најави неговиот „камбек“ на македонската музичка сцена.

Новиот сингл е со наслов „На чекор од брегот” и е снимен кај Димитар Андоновски, а музиката ја направи Александар Тарабунов.  Текстот е на Зоран Стојановски- Зонде, кој исто така е режисер и на видеоспотот на новата песна на Ламбе.

На 16 јули, Ламбе заедно со повеќе македонски и регионални пејачи, ќе настапи на „Пиво фест“ во Прилеп. 


Current track

Title

Artist