По постхумно објавената песна на шведскиот ди-џеј Авичи, најавена и официјална биографија

Written by on мај 2, 2019

На Јутјуб минатиот месец се појави нова песна на починатиот шведски диџеј Авичи, со наслов „SOS“, која што е дел од постхумниот албум, најавен за 6 јуни годинава.

Под видеото љубителите не престануваат да оставаат емотивни пораки за прерано починатиот музичар.

Всушност, и самото видео е составено од коментари на обожаватели.

Вокалот е на Алое Блак, со кого Авичи соработуваше и во својот можеби најголем хит – „Wake Me Up“.

Во меѓувреме за следната 2020 година е најавено дека ќе биде објавена официјалната биографија за шведскиот продуцент.

Автор на биографијата ќе биде наградуваниот шведски новинар Монс Мосесон, а сите приходи од продажбата ќе бидат наменети за Фондацијата Тим Берглинг, која неговото семејство ја основаше со цел да им помогне на сите што имаат проблеми со менталното здравје.


Current track

Title

Artist