После 25 години, Тап 011 го најави својот „come back“ со нов сингл!

Written by on февруари 2, 2021

Еден од најпопуларните бендови од 90-тите, групата „Тап 011“ ги изненади своите верни обожаватели со нова песна, која на некој начин е и нивниот „come back“ на музичката сцена.

Станува збор за песната „Метар по метар“, за која веднаш снимија и видео запис на Јахорина.

Препознатливите гласови на Гоца Тржан и Ивана Петерс, обединети со машките членови на тимот Милан, Питер и Ѓорѓе, ќе ве потсетат на деведесеттите и на нивните добро познати хитови.


Current track

Title

Artist