„После полноќ“ – нова песна од Лозано!

Written by on април 10, 2022

После подолга пауза, Влатко Лозаноски – Лозано ги израдува своите фанови со нова песна во комплетно нов музички стил.

По веќе познатите „Вардаре“, „Километри“, и „Мајко“, новата песна е во диско ритам, насловена е „После полноќ“ и е авторско дело на Лазар и Магдалена Цветковски, додека спотот е во режија на Даниел Јовевски.


[There are no radio stations in the database]