Петар Маркоски со нов летен сингл

Written by on јули 19, 2018

„Una Signora“е новиот сингл на охриѓанецот Петар Маркоски,песна во латино-ритам и стихови на македонски, италијански и шпански јазик.

Музичарот се потпишува и како автор на стиховите, а музиката му е заедничка со колегата Иван Јованов, односно Ивајо, кој работеше и на продукцијата,

додека видеото е дело на неговиот сограѓанин Даниел Јовески и Дарко Митев.


Продолжи да читаш

Current track

Title

Artist