Парни Ваљак со спектакл во Белград!

Written by on ноември 11, 2019

Легендарните „Парни Ваљак“ или балканските „Rolling Stones“, со прекрасен концерт во „ Штарк арена“, ја воодушевија белградската публика на 9 ноември и со тоа „старите волци“ докажаа дека не живеат на стара слава.

Новиот албум „Вријеме“ и песните на него, како и добро познатите стари хитови на „Ваљак“,  „Све још мирише на њу“, „Јесен у мени“, „Заставе“, „Моја је пјесма лагана“, „Угаси ме“…

ги пееше заедно во еден глас публиката во „Штарк арената“.

15000 фанови на 9 ноември во Белград уживаа во спектаклот на неуништивите „Парни Ваљак“.

Kakav provod u Beogradu! 🤩 Hvala agenciji Long Play, našoj cijeloj ekipi i svima koji su pjevali s nama!Next stop – Amsterdam, 16.11. 🇳🇱 #Runda44

Posted by Parni Valjak on Недела, 10 ноември 2019

Бендот познат по рок спектаклите со гласно озвучување и светлосни ефекти, и овојпат се надмина, а незаменливиот и неуморниот Аки Рахимовски, играјќи и скокајќи по сцената покажа дека има сосема доволно енергија за уште многу, многу музички патувања.

Инаку концертот во Белград е во рамките на турнејата„Рунда 44“, симболично именувана по бројот на годините колку овој бенд постои.

фото: фб Парни Ваљак


Current track

Title

Artist