„ОД НЕБО ДО ДНО“- Каролина со нова песна и спот!

Written by on август 24, 2022

Вчеравечер, македонската поп-пејачка Каролина Гочева го објави својот нов музички хит задно со видео спот.

Ова беше големо изненадување за сите обожаватели на Каролина.

Станува збор за диско-љубовна песна насловена „Од небо до дно“.

Музиката е на Каролина Гочева, аранжманот е на Роберт Билбилов, а текстот е дело на Весна Малинова и Владимир Даниловиќ.


Current track

Title

Artist