Објавена песната на Оливер Мандиќ од серијата „Државен службеник“!

Written by on јануари 26, 2021

Оливер Мандиќ, го објави на каналот Јутјуб, спотот за последниот негов сингл „Пукли смо“, а обожавателите воодушевени од видео записот на продуцентската куќа „Комуна“.

Инаку овој сингл,  познатиот музичар, го сними за потребите на серијата „Државен службеник“, па гледачите можеа да ја слушнат оваа балада во серијата, пред нешто повеќе од два месеци.

Мандиќ ја компонираше музиката, додека за текстот беше задолжена неговата стара и добро позната соработничка Марина Туцаковиќ.


Current track

Title

Artist