„Нешто убаво“ од Ребека во изведба на Дани Димитровска!

Written by on јули 5, 2020

Од неодамна, македонската музичка сцена по богата за уште еден римејк.

Овој пат, Дани Димитровска беше инспирирана од  безвременската песна „Нешто убаво“ од Ребека, објавена 2001- та година.

Музиката и текстот се на Игор Џамбазов, главен вокал и продуцент е Дани Димитровска, додека за аранжманот покрај Дани се виновни и: Глигор Динев (тапани); Бранко Сапламаев (клавијатура), Васко Прочков (гитара) и Марко Станковиќ (бас гитара). Како пратечки вокал се придружува и Сара Николовска, додека за снимањето се погрижија Ивица Јанкуловски и Студио Алсхар.

За самата песна, Дани на фб напиша: -“Нешто Убаво” е песниште од златните доцни 90ти години кога музиката имаше значење…


Current track

Title

Artist