Младата Теа Трајковска го промовира нејзиниот прв соло албум

Written by on декември 6, 2018

Младата Теа Трајковска вчера го промовираше својот деби албум на кој работела изминативе четири години, односно од почетокот на својата кариера.

Станува збор за материјал на кој се наоѓаат десет теми, а истиот го носи името „Која сум јас?“.

Промоцијата на албумот се одржа синоќа во Портофино од 20 часот.


Current track

Title

Artist