Мајкл Бубле го објави празничниот дует со Бинг Крозби

Written by on декември 24, 2018

Во пресрет на празниците, канадскиот пејач Мајкл Бубле, деновиве го објави дуетот со легендарниот  Бинг Крозби.

Имено, благодарение на модерната технологија, пејачите во дует го изведоа евергринот „White Christmas“ во рамките на специјалната празнична емисија во 2012 година, а снимката дури сега конечно се појави на официјалниот канал на Јутјуб, како честитка за претстојните празници. 

Инаку, монтажата е направена од снимки од иста таква емисија што ја водел Крозби во далечната 1971 година.


Current track

Title

Artist