„Кој отров“-новиот сингл на Роберт Билбилов!

Written by on јули 26, 2021

Роберт Билбилов завчера го промовираше новиот сингл „Кој отров“. Автор на текстот е Робин Зимбаков а музиката и аранжманот се на Роберт. Спотот е во режија на Даниел Јовески, а е сниман на неколку локации во Охрид. Инаку, видеото само за два дена има околу 50000 прегледи.

фото: фб Роберт Билбилов


[There are no radio stations in the database]