„Колониа“ со нов летен хит

Written by on јули 14, 2018

Групата „Колониа“, го објави спотот за песната „Алармантно“, петиот сингл од новиот албум „Нова ера“.

Новиот албум е во продажба нешто повеќе од месец дена и не се симнува од врвот на најпродавани музички изданија во Хрватска.

Песната „Алармантно“ е летен хит со латино призвук.

Текстот е на Валерија Ѓурѓевиќ, додека пак за музиката, аранжманот и продукцијата беше задолжен Борис Ѓурѓевиќ.


Current track

Title

Artist