КАЛВИН ХАРИС СНИМИ ПЕСНА СО ОСКАРОВЕЦОТ СЕМ СМИТ

Written by on август 21, 2018

Најплатениот диџеј на светот Калвин Харис сними песна со британскиот поп и соул пејач Сем Смит, кој доби Оскар и Златен глобус за песната од филмот „Спектра“ во 2015 година.Новиот сингл е насловен Promisses”

Шкотскиот диџеј и продуцент, чие вистинско име е Адам Ричард Вајлс, е докажан хитмејкер, и веќе ги освои топ-листите оваа година, благодарение на песната „One kiss“ со Дуа Липа, а најави и враќање на Ибица.Инаку, One kiss“ беше најголемиот летен хит оваа година, откако помина осум недели на врвот на британската топ-листа.


Current track

Title

Artist