ЗЛАТНА БУБА МАРА НА ПОПУЛАРНОСТА 16 МАРТ – СКОПЈЕ

Written by on февруари 20, 2023

Овогодишната 26. Златна бубамара на популарноста ќе се одржи на 16 март во арената „Борис Трајковски“. По минатогодишната 25. Златна бубамара, со која одбележавме сребрен јубилеј, овогодишната манифестација е прва од следните 25 – до следниот златен јубилеј.

Под мотото „Да наполниме батерии во скапа тарифа“, омилената манифестација ќе направи пресек на овогодишната креативна продукција, сатирично ќе ja раскаже измината година и ќе ги награди најголемите уметници од Македонија и регионот.

Во ова време на енергетска, инфлaциска, морална и духовна криза, Златана бубамара повикува да се забавуваме во музички ефикасна тарифа и да се арчиме за убаво расположение.

Од енергетски ефикасниот штаб на Бубамара сега за сега ни откриваат само наградата за животно дело која ќе ја добие братскиот тандем Миле и Ѓорѓи Барбаровски, кои напишаа некои од најубавите песни во антологијата на македонската народна музика.

БИЛЕТИТЕ ЌЕ БИДАТ ПУШТЕНИ ВО ОН ЛАЈН ПРОДАЖБА НА 23 ФЕВРУАРИ ВО 12 ЧАСОТ преку сервисот на karti.com.mk и mktickets.mk и во Розе Веро 2.

Од Бубамара ни најавуваат незаборавна престава од 3 часа, за секој посетител на секое седиште традиционално ќе има шише Пролом вода и  ветување дека сите ќе се вратат дома пред да бидат исклучени уличните светилки.


Current track

Title

Artist