ДНК ПРОМОВИРАА НОВА ПЕСНА ПРЕД ЈУБИЛЕЈНИОТ КОНЦЕРТ

Written by on ноември 24, 2022

Уште само девет дена до големиот концерт на популарното дуо ДНК.

На  3-ти декември во спортскиот центар „Борис Трајковски“, Панчо и Андреј, ќе го одбележат големиот јубилеј – 20 години музичка кариера.

Во пресрет на роденденскиот концерт, на нивниот фб профил го објавија новиот и последен сингл „Романи“, а кој ќе биде дел од претстојниот албум насловен „Дваесет“.

 

 

 

 


Current track

Title

Artist