Дани Димитровска ќе одржи концерт со оркестарот на Македонската филхармонија

Written by on февруари 2, 2019

По повод 20 години на македонската музичка сцена, Дани Димитровска ќе одржи јубилеен концерт со Македонската филхармонија.

Настапот на Дани со филхармонискиот оркестар ќе биде под диригентската палка на Бисера Чадловска.

Концертот насловен како “Рок симфонија” ќе се одржи на 7-ми март со почеток во 20:30 часот.


Current track

Title

Artist