Дамјан Пејчиноски гостува на најновата песна на групата Нокаут „Не ми текнува“!

Written by on ноември 6, 2021

„Не ни текнува кога последен пат сме биле толку среќни на снимање“ 😊-вака дечките од Нокаут на ФБ го најавија новиот сингл кој е насловен токму „ Не Ми Текнува“. а на кој им гостува Дамјан Пеjчиноски, еден од најдобрите гитаристи на домашната сцена.

Музиката ја потпишува Никола Перевски, аранжманот е на Дарко Димитров, за текстот се погрижи Игор Џамбазов, видео приказната ја екранизираше Александар Принц, а за мастерингот Студио Димитрови-македонски музички дрим тим кој ја збогати македонската музичка сцена со уште еден хит!


[There are no radio stations in the database]