Буштур пред несреќата бил на вечера со Ален Исламовиќ

Written by on јануари 30, 2020

Непосредно пред загинувањето, Благоја Георгиевски бил во друштво на познатиот пејач Ален Исламовиќ за што сведочи и оваа фотографија.

Легендарниот пејач преку ФБ се збогува со Буштур кој загина во сообраќајна несреќа во скопската населба Кисела Вода.


Current track

Title

Artist