Бојана со новата песна ќе го освојува регионот!

Written by on јуни 1, 2022

Бојана Скендеровски ја промовираше својата нова песна „Среќа и несреќа“.
Песната е во продукција „Скендеровски“,  снимена на македонски и на српски јазик.

Комплетен автор на песната „Среќа и несреќа“ е Саша Милошевиќ-Маре, а препевот на текстот на македонски јазик е на Огнен Неделковски.

За новата песна Бојана сними и видеоспот под режисерската палка на Били Д, а истиот се снимаше на неколку локации.


Current track

Title

Artist