„Бајага и Инструктори“ и првиот „steam punk“ спот на Балканот

Written by on јуни 30, 2018

Бајага и Инструктори го објавиа спотот за песната „Може да те убије гром“,кој е прв “steam punk” спот на Балканот.

Спотот го режираше Вук Протиќ,а “steam punk”  претставува посебна естетика на спотови,која комбинира модерен стил со технологија на парни машини.

Инаку,песната „Може да те убије гром“ е трет сингл од новиот албум „У сали лом“.


Current track

Title

Artist