Александра Јанева со нов сингл

Written by on мај 14, 2018

Поп-пејачката Александра Јанева го објави својот нов сингл „Ќе се вратам некој ден. “ Автор на музиката е Панче Касапски, а аранжманот и продукцијата се на Иле Спасев. Текстот на песната го напишаа Панче Касапски и Огнен Неделковски. Песната и видео-записот беа премиерно поставени на официјалниот YouTube канал на Јанева.

Видео продукцијата е на Ѓорги Вацев, кој соработуваше со Јанева и на видео-записот за „Зошто баш ти“.

„Ќе се вратам некој ден“ е нејзин прв сингл годинава по неколкумесечна пауза


Current track

Title

Artist